ضرب و شتم و بازداشت خانواده های زندانیان محکوم به اعدام در مقابل زندان ارومیه

زندان ارومیه ۱۰ copy

 خانواده های زندانیان محکوم به اعدام در پی انتقال دستکم هفت از زندانیان به سلول انفرادی تجمع کرده و از سوی مأموران حاضر در زندان ارومیه بازداشت شده اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۸ مرداد ماه، دستکم ۷ تن از زندانیان محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند؛ خانواده این زندانیان در اعتراض به این احکام پس از آخرین ملاقات، در مقابل زندان ارومیه تجمع کرده و خواهان تأخیر و لغو اجرای احکام شده اند اما مأموران زندان ضمن سرکوب تجمع اقدام به ضرب و شتم بازداشت دو تن از معترضین کرده اند.

یک منبع حاضر در محل با اعلام این خبر در گفتگو با فعالان حقوق بشر توضیح داد: “علت درگیری این بوده که یکی از ماموران گفته تجمع نکنید بعدا زنگ میزنیم بیایید جنازه هایشان را ببرید. خانواده‌ها هم عصبانی شدند و درگیری پیش آمد. مسئولین زندان تهدید کرده اند اگر مصاحبه کنید جنازه ها را هم تحویل نمی دهیم.”

ازمیان این زندانیان محمد عبداللهی با اتهام سیاسی و شش تن دیگر با جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده اند.

خانواده محمد عبد اللهی، روز دوشنبه ۱۸ مردادماه، آخرین ملاقات خود را با وی انجام داده و این زندانی سیاسی قرار است سحرگاه فردا ۱۹ مردادماه اعدام شود. این زندانی سیاسی به دوستان خود گفته است که« سالهاست شکنجه‌وار در انتظار اجرای حکم اعدام بوده و هم‌اکنون دیگر خیالش راحت از این وضعیت نجات پیدا می‌کند.»

POst Add

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *